Daniel Marčan: Prečo som sa rozhodol založiť realitnú kanceláriu?

Daniel Marčan, Realitný maklér

Dnes som pre vás vyspovedal kolegu Daniela Marčana. Bavili sme sa o tom, prečo sa rozhodol vstúpiť do sveta realít a založiť realitnú kanceláriu Realitka pre každého. Autor otázok: Michal Poliak.

Čo by si nám o sebe prezradil?

Volám sa Daniel Marčan a mám 34 rokov, bývam v Žiline. Mám vyštudované strojárske zameranie, ale po zhruba 7 rokoch od ukončenia školy som sa rozhodol toto strojárske zameranie opustiť a svoju energiu som presmeroval na osobnostný rozvoj – štúdium NLP , robil som copywriting, manuálny testing aplikácie a UX/UI dizajnéra. Týmito záležitosťami sa zaoberám už okolo 8 – 9 rokov (začal som už popri práci).

Čo robíš teraz a na čo sa špecializuješ?

Aktuálne je realitná kancelária „Realitka pre každého“ moja priorita – predaj nehnuteľností za čo najvyššiu sumu a zabezpečenie kompletného realitného servisu. Spusteniu našej Realitky pre každého predchádzali dlhé mesiace príprav, behom ktorých som vypracoval kompletný backoffice pre tento projekt a zabezpečil tím ľudí (advokát, notár, fotograf, marketér atď.). 

Týchto ľudí budeme riadiť a budú nám pomáhať pri predaji nehnuteľností našich klientov.

Prečo si sa rozhodol ísť do realít?

Vstup do realít som videl ako ďalšiu veľkú príležitosť v živote robiť niečo zaujímavé a zmysluplné.

Totižto pri našich spoločných rozhovoroch s tebou – Michalom Poliakom sme zistili, že v rámci realít je tu na základe skúseností obrovský priestor na zlepšenie. Preto sme sa rozhodli, že vybudovaním Realitky pre každého zmeníme povedomie o realitách. 

Spoločne tak chceme posunúť realitný trh na vyššiu úroveň, prinášať top službu a spojiť to aj s financiami. A to sa nedá len tak s hocikým a hocikedy (úsmev…).

Ako chceš tie reality robiť?

Na začiatok je treba povedať, že som si určil priority a hodnoty, ktoré chcem vo svojej práci realitného makléra budujúceho značku Realitky pre každého priniesť. To je určite zodpovednosť, podpora a čestnosť – proste byť maklér morálne nastavený pre svojich klientov. 

Zároveň zopakujem, že máme tím ľudí – advokáta, notára, fotografa, odbornosť a dlhoročné skúsenosti s procesom predaja nehnuteľností a financovaním. Tiež máme marketéra, copywritera a dizajnéra, úspešné webstránky (financie aj reality) a disponujeme viac, než 14 ročnými skúsenosťami v oblasti financií. 

Toto všetko prinášame pre klientov Realitky pre každého a to je to, čím sa vieme odlíšiť a čo vieme ponúknuť aj nad rámec toho, čo je bežne zaužívané.

Aké defekty sa na trhu realít podľa teba najviac vyskytujú?

Takzvaných realitných defektov alebo inak povedané nekalých praktík a neserióznosti je mnoho. Od rôznych sľubov až po podmieňovanie klientov k určitým akciám, na ktoré realitné kancelárie nemajú právo. Zároveň to môže byť vyskytujúca sa neochota rásť a prinášať odbornosť. V rámci tejto témy určite prinesieme aj články, ktoré budú rôzne nekalé konania vysvetľovať.

Na kvalitu je vždy priestor a práve realitný trh je ten, kde je na to obrovský priestor. Sám som si zažil pri kúpe nehnuteľnosti naozaj veľké fiaská zo strany realitnej kancelárie (ide o veľkú realitnú kanceláriu, čo je až zarážajúce) a ak by som nemal teba ako finančného odborníka po svojom boku, stáli by ma kúpu nehnuteľnosti – buď by som odstúpil od zmluvy alebo by som tú kúpu nestihol dotiahnuť. A to by ma veľmi mrzelo, pretože išlo o môj doslova vysnívaný byt.

Toto chcem napraviť a robiť to tak, aby ľudia boli naozaj spokojní, informovaní a obchody prebiehali v poriadku. V rámci našej realitky budujem takú realitnú kanceláriu, o ktorej budú ľudia vedieť, že sa majú a môžu na ňu obrátiť, a ona im vždy pomôže a prinesie hodnoty, ktoré hľadajú.

Prečo by mali ľudia kúpiť alebo predať nehnuteľnosti cez Realitku pre každého?

Realitka pre každého je firma, ktorá vznikla preto, aby posunula realitné služby na najvyššiu úroveň a zároveň sa o každého jednotlivého klienta starala tak, ako by to bol pre ňu jediný klient. To znamená profesionálny realitný servis a služby, a prípadne aj zabezpečenie finančnej stránky veci. Takže preto.

Chceme to robiť tak, aby sa každý klient chcel opätovne vrátiť, keď bude chcieť niečo predať, lebo mal s nami super skúsenosti a pomohli sme mu.

Ako vlastne vznikol názov „Realitka pre každého“?

Tento názov vznikol na základe toho, že reflektuje na potrebu pomôcť komukoľvek, kto chce predať svoju nehnuteľnosť. Chceme ľuďom ukázať, že to nestojí za to predávať svoje nehnuteľnosti kade tade po bazošoch, kde môžu prerobiť peniaze a zároveň sa to celé môže skomplikovať, a dopadnúť zle. 

Tiež ide o to, že naši klienti si budú môcť od nás objednať služby aj separátne, napríklad len profesionálne fotografie alebo inzerát, prípadne vyhotovenie 360° obhliadky atď. V portfóliu máme mnoho služieb a ľuďom ich chceme poskytnúť v prípade, že nebudú mať záujem o kompletný servis. 

Treba však povedať aj to, že na konci dňa je prirodzene našou prioritou priniesť každému profesionálny  komplexný servis, pretože iba tak môžeme mať celý proces predaja pod kontrolou a garantovať, že všetko dopadne v poriadku.

Sú podľa teba potrebné realitné služby? Veď ľudia si predať môžu aj sami

Ako sa hovorí, všetko si (ne)vieme spraviť sami. Už len záleží, v akej kvalite potom bude výsledok. Predaj nehnuteľnosti je transakcia v hodnote desiatok až stoviek tisíc eur a môže sa vyšplhať až na milióny. Čiže je tam obrovská zodpovednosť, aby všetko prebiehalo v poriadku, v súlade so zákonom a bez straty peňazí. 

Preto sú podľa mňa sú realitné služby a servis veľmi dobrým a doslova až nutným krokom, ak chce človek svoju nehnuteľnosť predať. Ide o to, že v takom prípade má voľné ruky, nemusí sa (takmer) o nič starať a dostane aj poradenstvo a právny servis, aby všetko prebehlo v poriadku. Čiže celý predaj môže nechať na realitného partnera a venovať sa pokojne svojím záľubám, práci a rodine.

Ak si teda vyberie dobrého partnera, ktorý mu realitné služby zastreší a postará sa o neho, celý predaj môže byť pohodová záležitosť so šťastným koncom pre všetky zúčastnené strany.

To bol krátky rozhovor s Danielom Marčanom o realitách na tému – prečo sa rozhodol byť realitný maklér a začať budovať realitnú kanceláriu „Realitka pre každého“. Ak vás zaujalo, o čom hovoril alebo by ste sa radi s nami poradili, prípadne cez nás chceli predať svoju nehnuteľnosť, určite nám napíšte pomocou kontaktných formulárov kdekoľvek na stránke. Tiež môžete použiť kontaktné údaje, ktoré nájdete na stránke „Kontakt“ po kliknutí sem.

Picture of Michal Poliak

Michal Poliak

Po 14 rokoch vo financiách som sa rozhodol rozšíriť svoje služby pre klientov o realitné služby a spoločne s Danielom Marčanom sme vybudovali realitnú kanceláriu REALITKA PRE KAŽDÉHO, aby sme priniesli všetkým zákazníkom TOP realitný servis a zmenili povedomie o realitách.
Zdieľajte tento článok, ďakujeme:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Prasknutá stena, Vada na nehnuteľnosti, Zjavná vada

Vady na nehnuteľnostiach a ich delenie

Čo sú vady na nehnuteľnosti, ako ich delíme a čo by ste o nich mali vedieť. Čítajte v tomto článku….

Vecné bremeno – čo to je, vznik, zánik a typy

Čo to znamená pojem „Vecné bremeno“, ako vzniká, zaniká a typy vecných bremien? Čítajte teraz v tomto článku….
realitka pre každého, nehnuteľnosti, predaj, maklér, realitný maklér, realitka